SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Södertälje Simsällskap
Simidrott för alla
Kontakt

Adress:

Södertälje Simsällskap (Sydpoolen) 

Östra Kanalgatan 2

152 71

Södertälje

 

Telefontider: 

Måndag -  Torsdag klockan 14-15.00

Fredag stängt

 

Telefon: 08 - 550 304 44

Gäller: Vecka 2- 27 och 35 - 50

 

Mail:
info@sss.se

Om det gäller gruppbyten och köfunderingar, glöm inte att skriva namn, personnr, adress och ärende. 

 

Bankgiro: 342 - 4991 (Observera - annat bankgiro gäller för kursinbetalningar och återfinns på resp. faktura).

 

 

Allmänna/övergripande

Officiell mailadress - info@sss.se (Annika Jonerholm)
Info till och från föreningen.


Styrelse - styrelse@sss.se (alla ledamöter)
Frågor/info som rör styrelsens arbete
För enskild styrelsemedlem - se styrelselista i menyn

Valberedning - valberedning@sss.se (ordförande i valberedningen)
För att se vilka som är i valberedning - se styrelselista i menyn

 

Utvecklingsstadie 1-2
Simskola - simskola@sss.se (Annika Jonerholm)
Frågor, biljetter, placeringar och anmälningar gällande barnverksamheten 0-8 år

 

Utvecklingsstadie 3
Teknikskola - teknikskola@sss.se (Kajsa Hasselström Schmidt)
Frågor, biljetter, placeringar och anmälningar gällande teknikskoleverksamheten 9-12 år

 

Utvecklingsstadie 4
Simiaden - simiaden@sss.se (Kajsa Hasselström Schmidt)
Frågor/info kring tävlingssimning 9-12 år

 

Utvecklingsstadie 5-7
Tävlingssim - tavlingssim@sss.se (Alexander Kesenci/Andreas Jonerholm)
Frågor/info kring tävlingssimning 13 år och uppåt

Utvecklingsstadie 8
Ungdomssim & Vuxenverksamhet - info@sss.se (Annika Jonerholm/Kajsa Hasselström-Schmidt)
Frågor, biljetter, placeringar och anmälningar gällande ungdoms- och vuxenverksamheten

 

Öppet Vatten
ow@sss.se (Alexander Kesenci)
Frågor/info kring simning i öppet vatten

 

Simhopp
Simhopp - simhopp@sss.se (Peter Axtelius)
Frågor/info gällande simhopp

 

Parasimning / funktionsnedsättning
Parasim - parasim@sss.se (Kajsa Hasselström-Schimdt/Andreas Jonerholm)
Frågor/info kring Para-verksamheten

 

Vattenpolo

Vattenpolo - vattenpolo@sss.se (Annika Jonerholm)
Frågor/info gällande Vattenpolo

 

Funktionärer

Tävlingskommittén - tk@sss.se (Martin Selander)
Funktionärsfrågor och tävlingsarrangemang

 

Simmargården
Simmargården - simmargarden@sss.se (All personal)
Gemensam adress för arbetet och personalen på simmargården

 

Stödfunktioner
Shopen - shopen@sss.se (Camilla Malmström)
Shopens egen mailadress

 

Resursgruppen - resurs@sss.se (Anette Schilling)
Personella resurser vid tävlingar och aktiviteter

 

Sponsorer - sponsor@sss.se (Andreas Jonerholm)
Frågor kring sponsring

 

Övriga
Tävlingsanmälningar - tavling@sss.se (Tävlingssekretariatet)
Anmälningar som tas emot vid inbjudningstävlingar

 
HUVUDSPONSOR
Våra samarbetspartners